Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
   zobacz wszystkie aktualności

Data dodania : 2009-04-01   |   wyświetleń : 9129

Katastrofa budowlana na Zamku Chojnik.

Dzisiaj w godzinach porannych doszło do katastrofy budowlanej na zamku Chojnik. Osunęła się część ściany południowej od strony Jagniątkowa. Osunięcie spowodowało dużą wyrwę w murze, a fragmenty muru runęły w dół zbocza. Jeszcze dziś na miejscu pojawić się mają inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego z Jeleniej Góry oraz przedstawiciele właściciela obiektu (PTTK Sudety Zachodnie).

Od kilku miesięcy trwały prace nad projektem ratunkowym. Szkoda, że nie został ukończony wcześniej, a może udałoby się uniknąć tej katastrofy. Projekt zakładał wzmocnienie podłoża, na którym osadzony jest zamek.

Jak dowidzieliśmy się nieoficjalnie od przedstawiciela PTTK rozważane jest całkowite zamknięcie obiektu dla turystów do czasu wydania opinii przez Inspektorów nadzoru budowlanego.

Karkonoski Park Narodowy jeszcze dziś ma zamknąć do odwołania okoliczne szlaki turystyczne, ponieważ istnieje poważne zagrożenie dalszymi obsunięciami, a sypiący się góry gruz stwarza duże zagrożenie.

Zamknięte zostaną szlaki czerwony i zielony. Więcej informacji będzie dostępne na oficjalnej stronie KPN.

Komentarze [ 6 ]
dodaj komentarz »
[ Maciek ] » zamek
Prima Aprilis :D hhehe a zamek stoi tak jak stał :-) heheh
Data dodania : 2009-04-01
[ zed ] » Łykneliscie???
Łykneliscie??? Dobre:):) 01.04.2009 -> cos Wam to mowi;)?
Data dodania : 2009-04-01
[ Jan ] » Wielka szkoda.
No cóż... Nic się na to nie poradzi, że dopiero teraz ktoś sobie przypomniał o jedynej wizytówce Sobieszowa, którą jest Zamek Chojnik. Czy musieli się wziąć do pracy dopiero teraz, jak doszło do runięcia ściany od strony Jagniątkowa? Czy nie mogli wcześniej zacząć pracować nad projektem ratunkowym dla Zamku Chojnik? Czy potrzeba kolejnej tragedii, żeby zaczęto cokolwiek robić? Te pytania pewnie sobie zada każdy z Was...
Data dodania : 2009-04-01
[ Grażyna ] » Znowu katastrofa
Bardzo źle się dzieje, wszystko nam się zaczyna sypać.
Data dodania : 2009-04-01
[ Jola ] » Widzałam :(
Czuje żal, smutek nasz zamek – czy nie dało się czegoś zrobić, pomyśleć…
Data dodania : 2009-04-01
[ Halina ] » Dlaczego?
Słyszałam straszny Huk i dudnienie myślałam, że coś się wali dopiero tumany kurzu spowiły zbocze góry to dotarło do mnie, co się stało
Data dodania : 2009-04-01