Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
   zobacz wszystkie aktualności

Data dodania : 2010-01-01   |   wyświetleń : 8523

GALA ŚWIATŁA I LODU

W imieniu organizatorów Karkonoskiego Festiwalu Światła, firmy LBL s.c. i Prezydenta Miasta Jelenia Góra, zapraszamy serdecznie w dniach 2-3 stycznia 2010 na Galę Światła i Lodu.

2 stycznia o godz. 12.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze rozpocznie się ustawianie 4 brył lodowych, z których powstaną rzeźby, przygotowane przez najlepszych w Polsce artystów, specjalizujących się w tworzeniu lodowych dzieł. Następnie kolejne 4 bloki lodowe zostaną ustawione w Parku Zdrojowym w Cieplicach. Łączna waga wszystkich brył lodowych wynosi 13 ton.

Rzeźbienie będzie trwało od godziny 14.00 na Placu Ratuszowym i od godziny 16.00 w Parku Zdrojowym. 3 stycznia od godziny 9.00 rzeźbiarze będą kończyli swoje dzieła w obu lokalizacjach.

Artyści zdradzili temat dwóch lodowych dzieł. Na placu Ratuszowym powstanie Jelonek, natomiast w Parku Zdrojowym w Cieplicach – Królowa Marysieńka.

Bloki lodowe o wymiarach 2 m x 2 m x 2,5 m wyprodukował jeden z największych w Europie producentów sztucznego lodu, firma Ice Art z Wrocławia  www.ice.info.pl

Wszystkie wykonane dzieła lodowe będą podświetlone światłami LED Philips.

Mecenasem wydarzenia jest Miasto Jelenia Góra, a Organizatorem Festiwalu jest firma LBL s.c., strategicznym partnerem i głównym sponsorem - Philips Lighting Poland oraz EnergiaPro Gigawat należąca do Grupy TAURON Polska Energia.

 

 

Organizatorzy Karkonoskiego Festiwalu Światła

 

Robert Futerhendler i Janusz Stańczyk

Komentarze [ 0 ]
dodaj komentarz »