Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
   zobacz wszystkie aktualności

Data dodania : 2010-12-21   |   wyświetleń : 7832

Nastrojowo i wesoło 

W sobotę w Szkole Podstawowej Nr 15 w Sobieszowie dało się poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Już od 18 lat z inicjatywy Dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej Nr 15 w Sobieszowie organizowany jest Kiermasz Bożonarodzeniowy, a od 3 lat przy do współpracowników dołączył Miejski Dom Kultury „Muflon” oraz Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa.

Podczas Kiermaszu zakupić można było przepiękne ozdoby choinkowe i stroiki Bożonarodzeniowe wykonanie przez dzieci. Na scenie prezentowali przygotowany program artystyczny młodzi artyści. Jak powiedział pan Dyrektor Zbigniew Stępień „to nawet więcej niż kiermasz, to także pokaz talentów naszych uczniów”.
Nastrój dopisywał prawdziwie świąteczny. Kolędy i wiersze zaprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego, Jasełka grupa z teatrzyku „Niby teatr”, uczniowie z klasy Va wystawili nastrojową, pouczającą „Opowieść Wigilijną”. Były też indywidualne występy Oli Rogoś (gitara i śpiew) i Ewy Sadowskiej (skrzypce) z VI kl.

W czasie kiermaszu rozstrzygnięto, dwa konkursy: na najładniejszą szopkę i na najładniejszy stroik. Te konkurencje miały charakter międzyszkolny.
Największe wrażenie na jury zrobiła miniaturowa szopka Janka i Adasia Staworzyńskich (SP nr 15) i stroik Dawida Fliga (SP nr 11) – wyróżniono również prace: Kacpra Krupa, Basi Krawczyk, Arka Rzepeckiego, Bartosza Glądały, Jakuba Gawlika, Bartosza Gancarka, Aleksandry Szostak, Jakuba Świergiel, Glorii Kazmierczak, Julii Matysiak, Agnieszki i Alicji Szwinta, Konrada Balakowskiego, Aleksandry Biesiadeckiej, Weroniki Piaseckiej, Kacpra Dzieżyk, Szymona Malitka, Edyty Rudowicz, Michała Skrzypek, Aleksandry i Julii Wrona.

Również współorganizator zabawy MDK Muflon przyznał swoje nagrody i wyróżnienia.

Oprócz nagród wręczano dzieciom przepiękne dyplomy, które zostały wykonane własnoręcznie przez nauczycieli. Pieniądze pochodzące, ze sprzedaży przedświątecznych ozdób i słodkości zasilą w 80% konta klas, a 20% trafi do Rady Rodziców.

 

Komentarze [ 0 ]
dodaj komentarz »