Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
   zobacz wszystkie aktualności

Data dodania : 2011-01-02   |   wyświetleń : 7526

Zapraszamy na III edycję Karkonoskiego Festiwalu Światła

W dniach 14-16 stycznia 2011 Kotlina Jeleniogórska będzie lśniła blaskiem III Karkonoskiego Festiwalu Światła. Celem pomysłodawców Festiwalu jest nadanie temu projektowi rangi wydarzenia o charakterze ponadregionalnym, które stanie się turystyczną atrakcją i wizytówką Kotliny Jeleniogórskiej - również poza granicami Polski. Inspiracją do organizacji Karkonoskiego Festiwalu Światła jest największy na świecie, mający ponad 50 letnią tradycję, festiwal światła „Fête des lumières” we francuskim Lyonie, gdzie od lat technologia i nauka łączą się ze sztuką i rozrywką. Jelenia Góra, która już po raz trzeci będzie podejmować festiwalowych gości, jest jedynym polskim miastem, należącym do światowej organizacji LUCIA (Light Urban Cities International Association), której celem jest rozwój i promocja oświetlenia jako dziedziny przynoszącej miastom znaczące korzyści.

Organizatorzy mają zaszczyt poinformować, że Festiwal objął patronatem naukowym prof. dr hab. Wojciech Żagan, wybitny specjalista w zakresie tworzenia koncepcji iluminacji przestrzeni publicznej. Prof. Żagan jest min. autorem projektów iluminacji Wawelu, Jasnej Góry oraz Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.
Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną najnowsze programy oszczędzania energii i koncepcji wytwarzania energii odnawialnej. Włodarze dobrze oświetlonych miast, którzy inwestują w nowoczesne rozwiązania, oparte w dużej mierze na diodach emitujących światło, oszczędzają bowiem na wydatkach z miejskiej kasy. Wystarczy wspomnieć, że do oświetlenia architektury podczas każdej edycji Festiwalu Światła potrzebna była moc odpowiadająca pracy… 4 czajników elektrycznych. Festiwal będzie również miejscem wielu wydarzeń kulturalnych a także pokazów z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii laserowych, graficznych i audiowizualnych.
Zamiarem organizatorów jest stworzenie z Kotliny Jeleniogórskiej, Polskiego Salonu Światła, w którym prezentowane będą najnowsze techniki oświetlenia przestrzeni publicznej, wnętrz pałaców, hoteli oraz mieszkań.
III edycja Karkonoskiego Festiwalu Światła
W terminie 14-16 stycznia 2011 organizatorzy Festiwalu planują spektakle świetlne, jakie jeszcze nie były organizowane w kraju. Iluminacje i spektakle świetlne odbywać się będą wyłącznie na terenie Jeleniogórskich Cieplic (woj. dolnośląskie).
  • konferencje i seminaria dotyczące energii i oświetlenia dla przedstawicieli samorządów z całej Polski
  • szkolenia i prezentacje dla architektów i projektantów
  • warsztaty naukowo – edukacyjne dla dzieci i młodzieży
  • imprezy plenerowe, koncerty i przedstawienia
  • prezentacje oświetlenia architektonicznego, świątecznego i eventowego
  • pokazy laserów, pirotechniki i mappingu architektonicznego
  • konkursy, wystawy i galerie fotograficzne.

Zapraszamy codziennie od zmierzchu, w dniach 14-16 stycznia 2011, na Plac Piastowski w Cieplicach – Jelnia Góra (woj. dolnośląskie).

Karkonoski Festiwal Światła to wyjątkowa impreza, promująca poszanowanie energii i zasady zrównoważonego rozwoju, łącząca pokazy zastosowań technologii świetlnych w iluminacji architektury oraz przyrody, z różnymi formami sztuki i rozrywki.

Komentarze [ 1 ]
dodaj komentarz »
[ JózefP ] » Raday Dzielnicy
W zwiąizku z niewiekim zainteresowaniem społecznym zgloszę sie w srodę 26-01-2011 w UM jako osoba zainteresowana pracą dla dobra wszystkich ludzi chcących dynamicznych zmian w Jeleniej Górze. JózefPerwenis kojarzący się z protestem Z.G.L"Kołchoz" " Najbardziej obawiam się natomiast tych ludzi, którzy nigdy nie działali społecznie i nie mają pojęcia o problemach dzielnicy, a teraz wystartują w wyborach upatrując w tym szansy zaistnienia dla samych siebie.– dodaje Małgorzata Turowska-Regent. Z perspektywy wieloletniej pracy społecznej na tym terenie nie widzę aż 15 odpowiednich kandydatów na stanowisko radnych " Zgłoszenia należy składać na formularzach dostępnych w załączniku lub w Punkcie Obsługi Interesanta przy ul. Sudeckiej 29. Zgłoszenia będą przyjmowane w terminie do dnia 31 stycznia 2011r. w Wydziale Organizacyjnym i Kadr przy ul. Sudeckiej 29 pok. nr 22 w godzinach od 8:00 do 16:00."
Data dodania : 2011-01-24