Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
   zobacz wszystkie aktualności

Data dodania : 2007-06-01   |   wyświetleń : 9243

Wirus w sieci

Informujemy o ataku nowego wirusa typu koń trojański, który występuje pod nazwą trojan.downloader.JS.Psyme.
Wirus dokleja przed nagłówkiem strony własny kod i otwiera w ten sposób stronę 5y5.us. Zakaźność jest bardzo duża i jeżeli komputer nie posiada profesjonalnego programu antywirusowego zostaje zarażony.

Prosimy wszystkich użytkowników sieci CLK o instalację oprogramowania antywirusowego i pełne skanowanie systemu, ponieważ ataki już zainfekowanych maszyn w znaczący sposób ograniczają przepustowość łącza.

Polecamy 30 dniową - w pełni funkcjonalną - wersję programu Kaspersky (Internet Security)
http://www.kaspersky.pl/download.html?s=trial

Komentarze [ 19 ]
dodaj komentarz »
[ KochaS ] » Wirus.
Niech Administracja napisze nam, kto jest owym sprawcą ataków wirusowych w sieci CLK.
Data dodania : 2007-06-05
[ Administrator ] » Sytuacja opanowana
Informujemy, że ataki wirusa zostały zlokalizowane i usuniętę. Przepraszamy za utrudnienia i sugerujemy jeszcze raz - wszystkim użytkownikom sieci - instalację oprogramowania antywirusowego.
Data dodania : 2007-06-05
[ Depson ] » wir
Na mam nadzieje ze juz chlopaki z CLK sobie poradzili z tym swinstwem bo brak internetu przez pare dni to dla ludzi pracujacych lub uczacychj sie w oparciu o siec to duuuzy problem. Jak na razie smiga.
Data dodania : 2007-06-04
[ MJHoly ] » Wirus
Mam Panda Antyvirus Titanium+Firewall 2007 z Niezbędnika zarejstrowana na ileśtam dni i naprawde dobrze sobie radzi.Jest ful wypas i ful legal nie puściła tego wirusa ,próbował wejść ,podała jego nazwe i poszedł won.Lubie pande tylko coś dalej zapycha.
Data dodania : 2007-06-04
[ gzem ] » wirus
no czy wywalił wszystkie to jest sprawa otwarta :) ale miejmy nadzieję że tak, nigdy nie ma 100% pewnosci ze sie nie ma wirusa!
Data dodania : 2007-06-04
[ KochaS ] » Wirus.
Właśnie zainstalowałem przed chwilą AOL Active Virus Shield 6.0.0.308 i jestem z niego zadowolony. Wywalił mi wszystkie wirusy oraz konie trojańskie. Wiadomo już, kto jest sprawcą tego wirusa w sieci?
Data dodania : 2007-06-04
[ Waski ] » wirus
Jaie sa oznaki występowania wirusa na komputerze ?
Data dodania : 2007-06-04
[ Emil ] » wirus
Napisano, że "Wirus dokleja przed nagłówkiem strony własny kod i otwiera w ten sposób stronę 5y5.us". Czy jest jakiś sposób aby zablokować dodawanie się do przeglądanych stron tego kodu iframe? Chodzi o to aby przeglądarka internetowa nie pobierała tych stron. Próbowalem blokować cookies lecz to nie pomaga. Komputer mam prawidłowo zabezpieczony (wykrywa wirusa zanim dojdzie do zapisu na HDD i nie pozwala na jego uruchomienie).
Data dodania : 2007-06-03
[ gzem ] » wirus
http://www.activevirusshield.com/
Data dodania : 2007-06-03
[ Jan ] » Wirus.
Gzem podaj adres tej strony Internetowej, na której masz Active Virus Shield.
Data dodania : 2007-06-03
[ crash ] » wiruch
mnie tez to dopadło... zainstalowalem Kaspersky Antywira, znalazl to guano i usunął... ale internet dalej nie śmiga... co dalej mam zrobic? formata? kto ma pomysl?
Data dodania : 2007-06-03
[ andrzej ] » wirus
No właśnie kiedy to sięskończy?
Data dodania : 2007-06-02
[ user ] » Wirus
Avast akurat w moim przypadku nie zadzailal i dodatkowo sprowadzil kolegow co doprowadzilo do zalania mojego sprzetu niechcianym oprogramowaniem, teraz jestem po formacie , polecono mi AVP i dostaje jedynie informacje o probie infekcji ale nie dochodzi ona do skutku, Kaspersky ma swoja range i takze jest dobrym programem, ale jedno pytanie - kiedy sie to skonczy? I jak to zrobic zeby wszystko wrocilo do normy ?
Data dodania : 2007-06-02
[ maxronin ] » robal
Do Andrzej: robal to temat a nie mój pseudonim,kolego myślę że jesteś zadowolony ze skuteczności programu tak jak ja,jeśli chodzi o wirusa to on infekuje maszyny niezabezpieczone dobrym! programem antywirusowym,komputery zainfekowane następnie generują olbrzymi ruch w sieci,co skutkuje ograniczeniem przepustowości łącza praktycznie do minimum,dlatego tak jak sam powiedziałeś internet praktycznie nie chodzi.Dlatego pisze dobry! program,gdyż na dzień dzisiejszy Kaspersky skutecznie radzi sobie z tym trojanem.pozdrawiam.
Data dodania : 2007-06-02
[ gzem ] » wirus
@jan: a kaspersky jak usuwa ? swoja droga active virus shield to darmowa wersja kasperskiego, rejestrujesz sie tylko na stronie i masz za darmo klucz, pozdro!
Data dodania : 2007-06-02
[ Jan ] » Wirus.
Ja mam darmowy avast! 4.7.1001 Home Edition PL i jestem z niego zadowolony. Może ma on mniejszą skuteczność ochrony przed wirusami, niż Kaspersky ale za to je usuwa skutecznie i dobrze.
Data dodania : 2007-06-02
[ Andrzej ] » wirus
Do Robala: kolego ja własnie Kasperskiego mam. I nie mam tego wirusa. Ale maja go inni i on zapycha cała przepustowośc sieci i internet mi praktycznie w ogóle nie chodzi.
Data dodania : 2007-06-02
[ maxronin ] » robal
o problemach w sieci CLK słyszę od kilku dni,ludzie dlaczego nie stosujecie programów antywirusowych?osobiście polecam Kasperskyego naprawdę rewelacyjny.
Data dodania : 2007-06-02
[ Jan ] » Pytanie.
Wiadomo, kiedy zostanie usunięty ten wirus - "trojan.downloader.JS.Psyme."?
Data dodania : 2007-06-02