Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
   zobacz wszystkie aktualności

Data dodania : 2007-09-17   |   wyświetleń : 7613

Remont ulicy Karkonoskiej

Dostaliśmy od Państwa wiele sygnałów na temat prowadzonych prac na ulicy Karkonoskiej. Zaawansowane prace trwają na odcinku od skrzyżowania z ul B. Czecha do starej fabryki mebli. Budowana jest instalacja odprowadzająca wodę z jezdni, remontowana nawierzchnia. Oczom naszym wyłonił się obraz trochę przygnębiający niczym remont na ulicy Lubańskiej. Odniesione wrażenie można określić tak, jak gdyby wykonawca eksperymentował. Na wizytowanym odcinku zastosowano wiele technik osadzania studzienek kanalizacyjnych. W dolnej części ulicy studzienki wystają ponad powierzchnię asfaltu czekając na ostatnią warstwę. Wyżej ostatnia warstwa już jest, a studzienki czekają na wydobycie ich na powierzchnię. Wiele jest miejsc na w/w ulicy, które od strony wrzosówki spoczywają na murze oporowym. Mur ten w kilku przypadkach nadaje się do natychmiastowego remontu. Tak jest między innymi na wysokości fabryki mebli.

Reasumując wydaje się, że wydawane są nasze pieniądze chyba z myślą o następnym remoncie, który zacznie się bezpośrednio po wykonaniu odbioru bieżących prac.

Może ktoś z Państwa będzie w stanie wytłumaczyć:

  • dlaczego nie została wykonana sieć kanalizacyjna – wydaje się, że można było poczekać z tą inwestycją do momentu jej wykonania
  • dlaczego wybrano metodę: kładziemy asfalt, a następnie podnosimy studzienki (wyłania się tu obraz z ulicy Lubańskiej)
  • dlaczego nie wzmocniono murów oporowych, których stan jest określany „grozi zawaleniem wstęp wzbroniony”

Czekamy na Państwa komentarze w tej sprawie.

Zespół Sobieszów.pl

 

Komentarze [ 2 ]
dodaj komentarz »
[ Anna P. ] » Sprawa drogi
Popieram,że powinna tą sprawą zająć się prokuratura i nie tylko za wykonanie tej drogi , ale kto zatwierdził taki projekt, aby ulica miała 5m (niby to Unijne normy). Ponadto Dyrekcja Dróg i Mostów powinna odpowiadać za świadome narażanie użytkowników drogi na kalectwo lub utratę życia. Mieszkańcy Karkonoskiej już od lipca zwracają uwagę na mankamenty związane z remontem drogi w licznych pismach oraz osobiście u Radnych i Prezydenta-(bezskutecznie). Jak zostało stwierdzone "powinniście się cieszyć, że macie taką piękną drogę, a nie marudzić" owszem mamy obiecane dodatkowe fundusze na (murki), ale na razie nic w tej sprawie się nie dzieje. A tak bardzo niebezpieczny zakręt przy numerze 31 zostaje w stanie jakim jest (nie będzie poszerzany).Sprawa chodnika (przy tym budynku) do dnia dzisiejszego nie jest rozwiązana. Tak samo niebezpieczny zakręt przy budynku 55 nie jest zabezpieczony (murek+ochronna metalowa barierka). Rynny nadal nie są podłączone do kanalizacji deszczowej - mimo już położenia drugiej warstwy asfaltu. W okresie zimowym, gdy będzie odśnieżana droga jej szerokość jeszcze się zmniejszy co zwiększy niebezpieczeństwo. Chodniki najazdowe nie są na tyle utwardzane, aby wytrzymały napór kół ciężarowych samochodów po kilku takich najazdach chodniki będą zapadać się co stwarzać będzie zagrożenie bezpieczeństwa pieszych i najeżdżających samochodów, a w czasie deszczu zalewać posesję.Bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci oraz turystów Władz Miasta nie obchodzi.
Data dodania : 2007-10-22
[ Tomasz M. ] » Sprawa dla prokuratora
Te prace przy remoncie ulicy Karkonoskie to sprawa dla prokuratora, oczywiście w przypadku gdy ktoś za to zapłaci bo w/g mnie robota jest NIC NIE WARTA. Proszę przejechać się po odcinku od "Białego Lwa" do pierwszego zakrętu, jest to odcinek UKOŃCZONY (sic!) ... nierówności nawierzchni są większe niż były !!!!!!!!!!!!! Każda nierówność drogi w takim górskim terenie jak u nas skutkuje natychmiastowym powstaniem dziury w tym miejscu. Po 1-2 latach ta droga będzie jak sito. Zresztą wystarczy spojrzeć na ulicę Cieplicką, przypomnijcie sobie Państwo że ta droga była NIEDAWNO remontowana !!! a już przedstawia sobą widok grozy i rozpaczy ... Myślę że to sprawa dla prokuratury bo jak znam Jelenią Górę (Czerwoną Dolinę) to ktoś dobrze "posmarował" aby dostać ten kontrakt (na ul. Karkonoską i sąsiadujące)
Data dodania : 2007-10-02