Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
 

Od czasu, gdy basen w naszej miejscowości został zlikwidowany ulegał powolnej destrukcji. Najpierw zostało skradzione ogrodzenie od strony pól uprawnych, następnie ludzie zaczęli zaśmiecać teren po opuszczonym obiekcie rekreacyjnym. Nasz piękny basen, dzięki któremu mieszkańcy Sobieszowa mogli ochłodzić się w upalne letnie dni przemienił się w jedno wielkie wysypisko śmieci. Czy nie powinno to kogoś zainteresować? Władze miejskie cały czas mówią o trosce o obiekty publiczne, ale czy nie należałoby zamienić słów w czyn? Dlaczego nikt nie zwróci uwagi na nasz basen, a właściwie pozostałości po basenie? Każdemu przechodzącemu obok mieszkańcowi z pewnością przeszkadza widok zalegających na tym miejscu śmieci, może poza tymi, którzy takie widoki tworzą, czyli ludźmi wyrzucającymi niepotrzebne już w ich gospodarstwach domowych rzeczy codziennego użytku takie jak sofy…

Czy śmiecenie nie powinno być tępione? Uważam, że tak i to z całą surowością! Przecież, gdy cywilizowani ludzie chcą pozbyć się niepotrzebnych w ich domach rzeczy, wyrzucają je na śmietnik, bądź wywożą na wysypisko, a nie pozostawiają je tam gdzie popadnie. Chyba najwyższy czas, by zainteresować się bliżej tymi ekologicznymi chuliganami, którzy bez-karnie zatruwają nasze środowisko naturalne. Ciekawe, co jest powodem takiego zachowania? Czy jest to bardziej efektem ludzkiego niechlujstwa, niskiej świadomości ekologicznej, czy też oszczędności z powodu opłat za wywóz nieczystości? Może należałoby nałożyć wysokie kary na śmiecących? Takich miejsc w naszym mieście jest oczywiście dużo więcej… Apelujemy, więc do władz miejskich, aby usunęły chociaż część śmieci zalegających na starym basenie sobieszowskim, natomiast do ludzi, którzy pozostawiają tam swoje śmieci apelujemy o odrobinę rozwagi i zdrowego rozsądku, bo przecież śmiecąc na własnym podwórku sami sobie szkodzimy i psujemy wizerunek naszej miejscowości.

K.D.

"SOBIESZOWSKIE WIEŚCI" nr 2/2006"

Komentarze [ 4 ]
dodaj komentarz »
[ Caterina ] » ale wstyd
co sie stalo z tym basenem?dlaczego nikt nie zadbal o to by go odnowic,byl on swietna atrakcja Sobieszowa i na pewno brakuje go mieszkancom !ja chodzilam na basen co roku!przyjezdzalam z lubelszczyzny do rodziny i basen byl miejscem niezapomnienych zabaw,zjazdow na slizgawce i wyscigow w wodzie!tyle pieknych wspomnien!nie bylam w sobieszowie od wielu lat ,a teraz gdy zamierzam wrocic na urlop jest mi bardzo przykro widziec stan basenu z mojego dziecinstwa!
Data dodania : 2009-05-27
[ Krus ] » 20 wiek
o to kolejny przykład 20 wieku - gdzie ten aqua park z wodami termalnymi, no tak powstanie w 21 wieku to za jakieś 80 lat, gdzie Słowacy przścigają Polskę o kolejne 10 lat - lepiej pojechać na słowację niż na basen w Polsce - praktycznie za te same pieniądze jak i nie taniej
Data dodania : 2008-11-08
[ Mariusz ] » śmietnisko zwane basenem
Witam. Bardzo dobry komentarz Haliny,POPIERAM,zwłaszcza pomysł z mediami. Nic tak nie działa na władze jak media,możemy się o tym przekonać nie raz w telewizji !!!!!!!!!!!!!!. A co do osób które śmiecą,TO PRYMITYWNI LUDZIE!!! NIE WIEM Z JAKIEJ EPOKI,ALE NA PEWNO NIE NASZEJ !!!. Moje pokolenie w latach 80-90 można powiedzieć,wychowało się podczas wakacji na tym basenie.Było super!!!,młodzi mogą teraz tyko pomarzyć.Dobrze by było,to wszystko dla nich odtworzyć!!!.
Data dodania : 2007-11-13
[ halina ] » śmietnisko przy byłum basenie
W pełni potwierdzam, że na byłym basenie jest śmietnisko. Czy ma ktoś zdjęcia z okresu świetności basenu? A może bny tym problemem zainteresować "Nowiny Jeleniogórskie" albo "Jelonkę"?
Data dodania : 2007-08-14